Szkło hartowane jako solidna ochrona

Nie każdy użytkownik telefonu dba o to, by był on solidnie zabezpieczony przed zniszczeniami, a szkoda! Parafrazując znane powiedzenie, można przecież stwierdzić, że lepiej zapobiegać uszkodzeniom, niż je naprawiać. Co zatem zrobić, by smartfon miał naprawdę solidną ochronę? Podstawowymi metodami i akcesoriami, które mogą się przydać dzielimy się w naszym wpisie.

Dlaczego warto szczególnie dbać o smartfona?

Jeśli dość często zmieniasz swoje urządzenia elektroniczne, to może Ci się wydawać, że nie warto stosować dodatkowych zabezpieczeń na smartfona. Nic jednak bardziej mylnego! Założenie elementów ochronnych sprawi, że w razie upadku urządzenia nie będziesz musiał wymieniać ekranu, co jest przecież kosztowne. Będzie on lepiej obudowany, a więc mniej narażony na zniszczenia. Poza tym, kiedy postanowisz sprzedać stare urządzenie, to na pewno będzie Ci zależało na tym, by zarobić na nim jak najwięcej. Trudno natomiast liczyć na dobrą cenę, gdy smartfon jest popękany lub ma chociażby drobne rysy.

Jakie szkło hartowane wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów elementów ochronnych, które występują pod nazwą szkła hartowanego. Nie wszystkie jednak rzeczywiście zapewnią odpowiednie bezpieczeństwo Twojemu urządzeniu. Najlepiej od razu zdecydować się na szkło z oznaczeniem 9H, które sprawi, że Twój telefon będzie bezpieczny nawet wtedy, gdy wyślizgnie Ci się z ręki na beton. Jeśli zainteresowało Cię szkło hartowane Xiaomi i każda inna marka smartfona posiada możliwość założenia tej cienkiej szybki. Trzeba tylko poszukać produktu solidnego i dopasowanego do wymiarów konkretnego telefonu. Zwróć też uwagę, aby rzeczywiście kupić szkło, a nie jakąś folię. Ona nie uchroni Twojego urządzenia przed zniszczeniami mechanicznymi.

Ochrona obudowy równie ważna

Inna rzecz, która jest tak samo istotna jak szkło hartowane, to odpowiednie etui. Pozwoli ono ochronić obudowę smartfona, a także jego boki. W razie upadku nie będziesz musiał martwić się tym, że bateria i inne elementy, znajdujące się wewnątrz urządzenia z niego powypadają i się uszkodzą. Sama obudowa też pozostanie nienaruszona, dzięki czemu telefon cały czas będzie się dobrze prezentował. Z pewnością nie ulegnie też żadnym poważnym awariom.

Wygląd to nie wszystko

Jeśli chcesz, aby etui na telefony Xiaomi, Huawei, Samsung czy inne, dobrze się sprawowało, to przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy jest solidne. Oczywiście, gdy dobieramy akcesoria do swoich urządzeń, to chcemy, by dobrze się one prezentowały. Te dwie funkcje można jednak z powodzeniem połączyć. Zwróć przede wszystkim uwagę na to, czy wybrane etui na obudowę chroni także boki urządzenia, a nie tylko tył. Ważne, by wystawało ono odrobinę za ekran, dzięki czemu, gdy położysz telefon na blacie przodem do dołu, nie będzie on do końca się z nim stykał. To uchroni go przed porysowaniem, a w razie upadku gwarantuje, że smartfon będzie miał zabezpieczony zarówno tył, jak i boki. Gdyby spadł nawet na kant (w którym to miejscu najłatwiej uszkodzić szkło hartowane), to etui wystające odrobinę poza ekran, ochroni go przed pęknięciem. Najlepiej więc zainwestować od razu w sprawdzoną ochronę na obudowę oraz na wyświetlacz urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *